CLASS 4A FIRST TEAM
NAME, SCHOOL (HT., YR., POS.) POINTS
DJ Steward, Chicago Whitney Young (6-3, Sr., G) 105
Max Christie, Rolling Meadows (6-6, Jr., G) 85
Ramean Hinton, Chicago Curie (6-4, Sr., F) 73
Ray’Sean Taylor, Collinsville (6-1, Sr., G) 70
Ahron Ulis, Chicago Heights Marian (6-2, Sr., G) 68

CLASS 4A SECOND TEAM
NAME, SCHOOL (HT., YR., POS.) POINTS
Ahamad Bynum, Chicago Simeon (6-2, Jr., G) 62
Dante Maddox Jr., Chicago Heights Bloom (6-2, Sr., G) 39
Dominic Martinelli, Glenbrook South (6-5, Sr., G/F) 37
Aquan Smart, Niles North (6-3, Sr., G) 34
Darius Burford, Bolingbrook (6-1, Sr., G) 30

CLASS 4A HONORABLE MENTION
DJ Williams, Harvey Thornton (6-3, Sr., F) 26; Kam Craft, Buffalo Grove (6-5, Soph., G) 24; Christian Shumate, Chicago Heights Bloom (6-6, Sr., SF) 24; Blake Peters, Evanston (6-1, Jr., G) 20; Tyler Beard, Chicago Whitney Young (6-2, Sr., G) 19; Jamere Hill, Joliet West (6-2, Sr., G) 18; Nate Shockey, Elmhurst York (6-2, Sr., PG) 17; Beau Frericks, Cary-Grove (6-1, Sr., G) 16; Amar Augillard, Zion-Benton (6-5, Jr., G) 14; RJ Ogom, Homewood-Flossmoor (6-5, Sr., F) 8; Gabe Renchen, Bradley-Bourbonnais (6-2, Sr., G) 8; Brennan Weller, Edwardsville (6-4, Jr., G) 8; Matthew Ambrose, Lincolnshire Stevenson (6-3, Sr., G) 6; Cam Dougherty, Naperville Central (6-6, Sr., F/G) 6; Uchenna Egekeze, Huntley (6-3, Sr., G) 6; Conor Enright, Mundelein (6-2, Jr., PG) 6; Ismail Habib, Chicago Lincoln Park (6-0, Jr., G) 6; DaRon Hall, Glenbard East (6-1, Sr., G) 6; Frank Jakubicek, Cary-Grove (6-8, Sr., F) 6; Bennett Kwiecinski, Wilmette Loyola (6-8, Sr., C) 6; Connor Linke, St. Charles North (6-9, Sr., C) 6; Marcus Skeete, Aurora Waubonsie Valley (6-5, Sr., G/F) 6; Jeremiah Williams, Chicago Simeon (6-5, Sr., F) 6.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com